ZŠ v Železnici na exkurzi v ZS Radim

V uplynulých dnech Zemědělská společnost Radim přivítala více než osmdesát dětí z Masarykovy základní školy v Železnici na exkurzi ve svém podniku. Tato návštěva byla nejenom pro děti, ale také pro jejich pedagogy, výjimečnou příležitostí nahlédnout do světa moderního zemědělství a živočišné výroby. Pro děti byl připraven bohatý vzdělávací program, který zahrnoval ukázky různých aspektů zemědělství. Děti měly možnost vidět zemědělskou techniku. Pro mnohé z nich to byla první příležitost vidět tyto obrovské stroje zblízka a dozvědět se, jak fungují a jakou roli hrají v dnešní zemědělské praxi.

Velkou část exkurze věnovali organizátoři návštěvě živočišné výroby. Děti a jejich pedagogové měli možnost podívat se na telátka a kravičky, kde se mohli dozvědět mnoho zajímavostí o chovu dobytka. Viděli, jak jsou zvířata ošetřována a jaký je jejich každodenní režim. Mohli zde vidět také automatickou dojírnu.

Zajímavostí, kterou Zemědělská společnost Radim představila, je také automat na mléko pro veřejnost. I když si na sebe tento automat nevydělá, je to skvělá služba pro veřejnost. Umožňuje lidem v okolí získat kvalitní čerstvé mléko kdykoliv mají chuť.