Den otevřených dveří v Lovčické zemědělské a.s.

Dnešní pravé žňové počasí si naplno užily děti ze ZŠ Chlumec nad Cidlinou, ZŠ a MŠ Lovčice, MŠ Převýšov a Dětská skupina Doupátko Lišice v Lovčické zemědělské a.s. Akce byla plná zajímavých aktivit, které dětem přinesly spoustu nových informací. Na programu bylo poznávání plodin a hmyzu, což dětem přiblížilo různé aspekty přírody a zemědělství. Velkým zážitkem bylo i zkoušení tradičního mletí mouky na mlýnských kamenech, kde si mohly vyzkoušet práci, kterou dříve museli vykonávat naši předkové.

Děti také absolvovaly naučnou stezku, na jejímž konci je čekaly malé odměny. Prohlédly si zemědělskou techniku, jako jsou kombajny, traktory a manipulátory, a mohly se svézt ve voze taženém koňmi, což pro mnohé z nich bylo nezapomenutelným zážitkem. Nezapomnělo se ani na zvířata. Děti navštívily telátka a kravičky a podívaly se do dojírny a stájí. Čekala na ně selátka a ovečky. Tyto aktivity jim poskytly příležitost blíže se seznámit s prací v zemědělském podniku a pochopit, jak se stará o hospodářská zvířata.

Celý den byl pro děti nejen vzdělávací, ale i zábavný. Krásné slunečné počasí a pestrý program zajistily, že děti odcházely plné zážitků a možná se mezi nimi najde i nějaký budoucí zemědělec. Děkujeme také  Domovu V Podzámčí za jejich milou návštěvu a podporu této akce. Takovéto dny jsou důležitým připomenutím toho, jak lze kombinovat vzdělávání s praxí a zábavou.